MENU
Aula_close Layer 1

Skolens kontor

Kildegårdskolen vest
Dildhaven 40
Kontor Tlf: 44525550
SFO Tlf: 44525865

Kildegårdskolen øst
Krogestykket 35
Kontor Tlf: 44525600
SFO Tlf: 40146774

Klub Tlf: 44525855

Skoleleder
Lena Viftrup
Tlf.: 2475 6310
Lena.viftrup@herlev.dk

Jonas de Molade Skjødt
Viceskoleleder afd. øst
Tlf: 4452 5593
jonas.skjodt@herlev.dk

Mikkel Høgh
Faglig leder  afd. vest - udskoling
Tlf. 4452 5549
mikkel.hogh@herlev.dk

Mette Ortmann Hansen
Faglig leder  afd. vest - udskoling
Tlf. 4452 5535
mette.ortmann.hansen@herlev.dk 

Lene Nørkjær Christensen
Faglig leder afd. vest - indskoling og mellemtrin
Tlf: 4452 5537

lene.norkjaer.christensen@herlev.dk

Dan Guul Simonsen
Faglig leder afd. vest - indskoling og mellemtrin
Tlf. 4452 5540
dan.guul@herlev.dk

Joan Henriksen
Faglig leder Ressourcecenter
Tlf. 4452 6220
joan.henriksen@herlev.dk

Helle Balkemose Hørdum
Faglig leder afd. øst
Tlf. 4452 5536
helle.balkemose.hordum@herlev.dk

Maria Dahldorph
Skolesekretær afd. øst
Tlf: 4452 5600

maria.dahldorph@herlev.dk

Ilse Borch
Skolesekretær afd. vest
Tlf: 4452 5532

ilse.borch@herlev.dk

Matilde Nielsen
Skolesekretær afd. vest
Tlf:44525531
matilde.nielsen@herlev.dk