MENU
Aula_close Layer 1

Skolens kontor

Kildegårdskolen vest
Dildhaven 40
Kontor Tlf: 44525550
SFO Tlf: 44525865

Kildegårdskolen øst
Krogestykket 35
Kontor Tlf: 44525600
SFO Tlf: 40146774

Klub Tlf: 44525855

Skoleleder
Lena Viftrup
Tlf.: 2475 6310
Lena.viftrup@herlev.dk

Jonas de Molade Skjødt
Souschef/faglig leder 9. & 10. årgang, samt idrætsklasserne
Tlf: 21124967
jonas.skjodt@herlev.dk

​​​​​​​Laila Jensen
Faglig leder 2. til 5. årgang 
Tlf. 44526220/
Laila.jensen@herlev.dk

Thomas Dermund
Faglig leder SFO, 2. & 3. årgang
Tlf. 21354831
thomas.dermund@herlev.dk 

Helle Balkemose Hørdum
Faglig leder 6. til 8. årgang
Tlf: 4452 5536
helle.balkemose.hordum@herlev.dk

Helena Lindehammer

Faglig leder SFO vest, 0. & 1. årgang

Tlf: 23604182

helena.lindehammer@herlev.dk 

Maria Dahldorph
Skolesekretær afd. øst
Tlf: 4452 5600
maria.dahldorph@herlev.dk

Ilse Borch
Skolesekretær afd. vest
Tlf: 4452 5532
ilse.borch@herlev.dk

Matilde Nielsen
Skolesekretær afd. vest
Tlf: 44525531
matilde.nielsen@herlev.dk